Юрген Клоп потвърждава, че Ливърпул е претърпял три нови проблема с контузии след загубата на Манчестър Юнайтед
The Mirror | 2024-03-17 | 23:00:19

Юрген Клоп потвърди, че Луис Диас, Коди Гакпо и Дарвин Нунес са получили контузии по време на драматичната четвъртфинална загуба на Ливърпул от Манчестър Юнайтед за Купата на Англия в неделя .

Отборът на Ерик Тен Хаг постигна победа с 4-3 в последния издих над опонентите си от Мърсисайд на Олд Трафорд, когато Амад Диало отбеляза в последната минута на продълженията, за да изхвърли Червените от състезанието.

p>

Алексис Макалистър отмени ранното откриване на Скот Мактоминей и на два пъти Ливърпул поведе в изключително вълнуваща битка. Харви Елиът изглеждаше спечелил победата за Ливърпул през първото полувреме на продълженията, тъй като отразеният му удар отскочи отвъд Андре Онана. Но Юнайтед два пъти отвърна на удара, първо чрез Маркъс Рашфорд и след това Амад при смъртта, слагайки край на серията от девет мача без загуба на Ливърпул и надеждите им за четворно в последния сезон на Клоп начело.

Говорейки в пост- в интервю за мача с ITV, Клоп разкри степента на въздействието на играта върху неговия отбор с три нови контузии, появили се по време на мача в Диас, Гакоп и Нунес.

„Сега момчетата отиват на международно задължение, надяваме се да се върнат здрави“, каза Клоп. „Лучо [Диас] усети слабините си, Дарвин бе подколенното сухожилие. Коуди усука глезена си. Играят отново след четири или пет дни, това е лудост.

„Надяваме се, че ще завършим сезона със стил. Наистина съчувствам на нашите хора."

Ливърпул влезе в неделното състезание като фаворит, но контузиите бяха жестоки за Червените, като Клоп беше принуден да се изправи срещу Юнайтед без набор от ключови играчи, включително Алисон Бекер, Трент Александър -Арнолд, Къртис Джоунс, Ибрахима Конате, Диого Хота, Тиаго Алкантара и Жоел Матип.

Относно представянето на своя отбор - и това на опонентите им - Клоп каза пред ITV: „Нямахме добър старт, но ние се адаптира наистина добре и изигра топ игра. При 2-1 имахме толкова много възможности да убием мача, бързахме в някои моменти, а останалото вече е история. Бяхме почти там в продълженията и накрая загубихме мача. Не мога да искам от момчетата повече.

„Имахме интензивен сезон досега, просто трябва да преброите мачовете, а днес беше трудно. Юнайтед пое много рискове, аз абсолютно уважавам това. Решението правенето не става по-добро, колкото по-дълго продължава играта. Поздравления за Юнайтед за полуфинала."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия